Cómo estás? Kolumbijska lekcja produkcji.

Tym razem mam dla Was coś specjalnego. W tym wpisie będziecie mogli poznać niezwykłą historię Dawida Likosa z bloga Spacer po Leanie. Bo w końcu kto z nas miał okazję popracować i pousprawniać produkcję w Kolumbii? 😉

Historia jest na prawdę ciekawa, mam nadzieję że spodoba się Wam tak jak mi się spodobała. Nie zapomnijcie też zajrzeć do Dawida po więcej ciekawych treści 🙂 Pamiętajcie też że jeśli chcialibyście podzielić się swoją historią, sukcesem lub po prostu nieść dobre słowo o Lean odezwijcie się do mnie. Póki co Enjoy!

Czytaj dalej Cómo estás? Kolumbijska lekcja produkcji.

Rola typów osobowości w pracy zespołowej.

Fot. Patrycja Kamińska

Baba jest na świerzo po szkoleniu DISC w wersji extended więc nie mogła się powstrzymać od paru słów refleksji. Żeby było jasne nie było to pierwsze tego typu szkolenie w moim życiu co dało mi inny punkt odniesienia, ale o tym za chwilę.

Szkolenie było zorganizowane dla zespołu, w którym obecnie pracuję a przeprowadzone było przez firmę Human Skills z Warszawy, konkretnie przez fantastyczną trenerkę Magdalenę Honory.

Czytaj dalej Rola typów osobowości w pracy zespołowej.

Informacja zwrotna. Jak udzielać żeby nam bokiem nie wyszła.

Baba nie tylko Leanem żyje. Z drugiej strony udzielanie informacji zwrotnej jest jednym z ważniejszych aspektów komunikacji, bez której Lean nie zaskoczy także w sumie się składa 😉

Czy jesteście osobami zarządzającymi czy pracującymi w zespole informacji zwrotnej udzielać będziecie, będziecie ją też przyjmować. Jest to absolutnie naturalna kolej rzeczy. Niektórzy mają dar do robienia tego intuicyjnie i wychodzi im świetnie. Często jednak mamy z tym problem, zwłaszcza jeśli informacja ta jest nie do końca pozytywna. Całe szczęście są sposoby, które pomagają ćwiczyc te umiejętność i o nich też możecie w tym wpisie przeczytać.

Czytaj dalej Informacja zwrotna. Jak udzielać żeby nam bokiem nie wyszła.

Cała Polska czyta z Babą cz.3.

Wracamy do serii książkowych polecajek. W tym wpisie chcę Wam opowiedzieć o książce, którą upolowałam na profilu Niech Lean będzie z Wami. Przy okazji, jeśli jeszcze Was tam nie ma to nadróbcie ten niewybaczalny błąd 😉. Książka zdecydowanie różni się od tych, które pojawiły się u mnie do tej pory. Nie jest to typowa opisówka narzędzi i metod, ale znajdziecie tam dużo przydatnej wiedzy podanej w przyjemny sposób.

Czytaj dalej Cała Polska czyta z Babą cz.3.

Zrób to inaczej.

Pandemia powoli nas opuszcza i życie zaczyna wracać do normy. Dostałaś, dostałeś zadanie. Zrób warsztat, szkolenie z tematu X. Nie musi to być Lean, chociaż chyba oczywistym jest że to na nim będę się opierać 😉. W każdym razie jest grupa a Twoje zadanie to ją przeszkolić, przekazać jej wiedzę z danego tematu. Można to zrobić na wiele sposobów. Możesz niczym najgorzej wspominany wykładowca wrzucić treść na slajdy i czytać ją przez dwie godziny. Możesz też zrobić to inaczej a o tym co to znaczy postaram się opowiedzieć w tym wpisie.

Czytaj dalej Zrób to inaczej.